Joga dla kręgosłupa- dolne plecy- WARSZTAT


Data publikacji: 2020-02-13

W ramach praktyki jogi wyróżniamy grupę asan dedykowaną pracy z bólem i napięciami dolnego odcinka kręgosłupa oraz stawu krzyżowo-biodrowego. Dolne plecy to obszar wrażliwy na ustawienia miednicy, napięcia mięśniowe całego ciała. W obszarze dolnych pleców nieświadomie kumulujemy nie tylko napięcia fizyczne, ale także emocjonalne.
Praktykując asany dla dolnych pleców szukamy takich ustawień, które rozluźniają napięcia mięśniowe, aby dotrzeć do kostnych stryktur i przywrócić im właściwe ustawienie.
Na warsztacie poznamy pozycje, które pozwolą nam zrozumieć mechanikę kręgosłupa i stawów oraz rozpoznać asany szczególnie istotne dla indywidualnych przypadków.
Na warsztat zapraszamy osoby potrzebujące zrozumieć prace w pozycjach dla dolnych pleców oraz przepracować utrzymujący się ból i tendencje do powracających napięć.

Czas: 4 kwietnia (sb), godz.: 11.30 - 15.00
Miejsce: Joganika Szkoła Jogi, ul. Gallusa 10, Katowice
Inwestycja: 100 zł

Ze względu na specyfikę zajęć ilość miejsc jest ograniczona.
_________________________________________________
Warsztat poprowadzi:
Kama Watychowicz - nauczycielka Jogi Iyengara w stopniu Junior I, na co dzień ucząca w Krakowie.
Zainteresowana wieloma różnymi aspektami ludzkiej aktywności. Kiedyś zafascynowana muzyką i grą na fortepianie, potem zaczęła swoją przygodę z teatrem i literaturą. Chęć sprawdzenia się w bardziej ekstremalnych warunkach pociągnęła ją do gór i jaskiń. W jodze znalazła możliwość rozwoju na poziomie fizycznym i mentalnym. Regularną praktykę rozpoczęła w Krakowie 2003 roku pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela Romana Grzeszykowskiego. W 2011r. przeniosła się z matą do U.S.A, by w Instytucie Jogi w Champaign-Urbana zdobywać nowe kwalifikacje w dziedzinie terapii jogą. Tam odnalazł swoją nauczycielkę Lois Steinberg, pod której okiem ustawicznie rozwija swoją praktykę. Tematem, który stał się jej bliski, jest także praca z kobietami, ukierunkowana na właściwą praktykę na tych etapach życia, kiedy szczególnie potrzebują indywidualnego podejścia (dojrzewanie, ciąża, menopauza, problemy onkologiczne).
___________________________________________________
Zapisy:
zgłoszenie prosimy wysyłać mailowo na adres:
szkola@joganika.pl

*rezerwacja miejsca na warsztat odbywa się poprzez wpłacenie zadatku w wysokości 50 zł na konto:
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
– Tytułem: joga dolne plecy

Zadatek jest bezzwrotny.

Zapraszamy
Kamila Watychowicz & Joganika Szkoła Jogi