Joga powięziowa


Zajęcia jogi powięziowej przeznaczone są osób bez doświadczenia w jodze jak i praktykujących wiele lat. Dla każdego, kto chce poglębić czucie ciała i rozblokować nagromadzone w nim napięcia. Dla wszystkich szukających balansu między ruchem i bezruchem i szukających przyjemności w praktyce jogi.
 
Na zajęciach rozluźnisz napięcie w ciele poprzez pracę z powięzią mięśniową. Dowiesz się również jak zrobić automasaż powięzi, wykorzystując do tego grawitację, mikro ruchy ciała i proste zadania ruchowe.
Wyrównasz i poprawisz swoją sylwetkę, wejdziesz w głębszy kontakt z sobą samym, rozwiniesz swój potencjał, intuicję i obudzisz energię do życia.
 
Joga powięziowa integralnie jest formą pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie, usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów.

Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka ta podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.

Na jodze powięziowej pracujemy także z mięśniami tonicznymi, które są bezpośrednio związane z odpowiedzią na działanie grawitacji oraz stanowią część systemu odpowiedzialnego za utrzymanie naszego ciała w pionie.
Dzięki regularnej praktyce możesz uzyskać wyprostowaną, wyrównaną, a przede wszystkim bezwysiłkową postawę ciała. Wiąże się to bezpośrednio z określonym poziomem elastyczności ciała i brakiem napięć.

Zajęcia prowadzone są wg metody Joga powięziowa Integralnie.

Terminy zajęć

środa
19:30 - 20:45

Zobacz aktualny grafik