Majówka z jogą w Kotlinie Kłodzkiej


Data publikacji: 2019-08-02

Majówka z jogą w Kotlinie Kłodzkiej / 30.04 – 3.05.2020

Spędź z nami majówkę, w przytulnym i magicznym miejscu zatopionym w górach.
Będziemy praktykować jogę 2 razy dziennie, będziemy wylegiwać się na tarasie, przy szumiącym potoku lub spacerować po górach i lesie.

Dom, w którym zamieszkamy usytuowany jest nad szumiącym potokiem, pod Suchoniem - górą porośniętą buczyną, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura2000. Jest to doskonała baza wypadowa dla wszystkich pragnących odkrywać uroki Kotliny Kłodzkiej.

Dom jest nowy, klimatycznie urządzony zachowaniem stylu charakterystycznego dla architektury Ziemii Kłodzkiej. Z tarasu i wygodnie urządzonej werandy zachwyca widok na Góry Bystrzyckie, i piękne zachody słońca.

Termin: 30 kwiecień – 3 maja / od czwartku do niedzieli
Gdzie: Idzików, Kotlina Kłodzka
Cena: od 790 zł

JEDZENIE:
Do współpracy przy tym warsztacie zaprosiliśmy Sabinę, którą możecie w sieci znaleźć pod nazwą Gayatri (www.gayatri.pl). Już od dawna snułyśmy wspólne plany, aż w końcu udało się! Sabina gotuje od wielu lat i karmi podniebienia praktykujących na warsztatach jogicznych w Polsce i za granicą.
Jest przede wszystkim wspaniałą kobietą, która kocha robić to, co robi. I czuć tę miłość na talerzu.
Jak sama pisze o sobie:
Za kulisami Gayatri stoi dobra intencja, życzliwość do wszystkich czujących istot oraz otwartość na świat. Inspirują mnie autentyczni ludzie i ich wrażliwość, przyroda oraz Indie: jej prostota, kolorowe smaki, kontrasty i brak pośpiechu.
Moje przepisy zainspirowane są kuchnią indyjską: zdrową, pożywną i satwiczną. Wykorzystuję zasady ajurwedy, co oznacza, że pokarm oddziałuje na ciało, umysł i duszę. Do każdego przepisu dodaję całe moje serce i najważniejszą dla mnie przyprawę, szczyptę miłości.
Karmienie drugiej osoby to ogromna odpowiedzialność, dzielenie się energią oraz magia, która wytwarza się w procesie gotowania.


POKOJE
Nasze wyjazdy są zawsze kameralne, ponieważ lubimy praktykę w mniejszej grupie i możliwość swobodnego poznania się.
Mamy do dyspozycji 6 pokoi 2 osobowych i jeden duży pokój 3osobowy. Każdy z łazienką.
Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również wspólna kuchnia z dużą jadalnią, weranda z widokiem na góry, ogród z miejscem na ognisko i sala do praktyki.
Dom jest nowy, a pokoje urządzone z wysokiej jakości materiałów i z zachowaniem stylu charakterystycznego dla architektury Ziemii Kłodzkiej. Jest pięknie!

Przestrzeń do praktyki:
Praktykować będziemy w sali przeznaczonej do praktyki jogi. Sala wyłożona jest piękną dębową podłogą, z widokiem na ogród.

PROWADZĄCY
Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy dyplomowanymi nauczycielami jogi metodą BKS Iyengara. Uczymy jogi od wielu lat. Przez większość życia związani byliśmy z Krakowem. Od dwóch lat mieszkamy w Katowicach. Artystyczne dusze, z dorobkiem tanecznym. Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.
Regularnie bierzemy udział w warsztatach z międzynarodowymi nauczycielami i nieustannie się szkolimy. Prowadzimy zajęcia z energią i oddaniem, ale też z uwagą na precyzyjne wykonywanie pozycji i bezpieczeństwo praktyki.

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara - to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Harmonogram wyjazdu

30 kwietnia (czwartek)
15.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

1-2 maja (piątek-sobota)
8:00 medytacja
8.30 lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9:30-11:00 praktyka jogi + pranayama
12:00 obiad / górskie spacery/ wycieczka do Międzygórza
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

3 maja (niedziela)
8.00 medytacja
8:30 lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9:30 – 11.00 praktyka jogi
12:00 obiad
13:00 pożegnanie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

ATRAKCJE:
Będąc w Idzikowie warto wybrać się do Międzygórza, które jest nazywane Perłą Sudetów. To klimatyczna miejscowość, posiadająca unikatową dziewiętnastowieczną zabudowę w stylu norwesko-szwajcarskim. Malownicze położenie wśród dzikich i pięknych gór Masywu Śnieżnika sprawia, że można poczuć się tam jak w bajce.


CENA
Przy rezerwacji i wpłacie zaliczki do 15 lutego 2020:
790 / od osoby

Przy rezerwacji i wpłacie zaliczki po 15 lutym 2019:
830 zł / od osoby

*decyduje data wpłynięcia zadatku na konto

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 3 noclegi, pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

ZAPISY I INFORMACJE
Zadatek w wysokości 300 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga majówka”
Reszta w gotówce na miejscu. Zadatek jest bezzwrotny. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

Zapisy:
szkola@joganika.pl
lub
504-422-725

 Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na macie w niecodziennych okolicznościach przyrody :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl