Nauczyciele


Natalia Staninska

Natalia Staninska

Założycielka Joganiki. Praktykuje od 10 lat, uczy od 5. Ukończyła 3letni kurs nauczycielski jogi metodą BKS Iyengara i jest dyplomowaną nauczycielką w stopniu Introductory II. Związana z ruchem od zawsze - przez wiele lat z tańcem i teatrem. Razem z Anną Sowińską organizuje cykliczne wydarzenie Dychnij na lufcie, promujące jogę w Katowicach i na Śląsku.

Joga pozwala mi na szczerą obserwację: siebie, siebie w relacji z innymi, siebie wobec otoczenia. W nauczaniu innych odnajduje sens i rozwój. Zaczynałam uczyć jogi w Krakowie, ale to Katowice od prawie dwóch są moim nowym domem. Nieustannie kształcę się u różnych nauczycieli z Polski i zagranicy.

Janusz Skubaczkowski

Janusz Skubaczkowski

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara w stopniu Introductory II. Jest również nauczycielem tańca współczesnego, choreografem i dziekanem Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Ruch jest jego największym sprzymierzeńcem, kiedy nie wie co powiedzieć… to opowie ciałem.

Dla mnie praktyka jogi i taniec przeplatają się ze sobą, uzupełniają i wzajemnie inspirują. Traktuję ciało i umysł jako zespolony instrument, który należy codziennie nastroić praktyką pozycji jogi, oddechu i medytacji, aby coraz pełniej móc sobą grać symfonię życia.