Nauczyciele


Natalia Staninska

Natalia Staninska

Założycielka Joganiki. Praktykuje od 10 lat, uczy od 5. Ukończyła 3letni kurs nauczycielski jogi metodą BKS Iyengara i jest dyplomowaną nauczycielką w stopniu Introductory II. Związana z ruchem od zawsze - przez wiele lat z tańcem i teatrem. Organizuje cykliczne wydarzenie jogi na trawie, promujące jogę w Katowicach i na Śląsku.

Joga pozwala mi na szczerą obserwację: siebie, siebie w relacji z innymi, siebie wobec otoczenia. W nauczaniu innych odnajduję sens i rozwój. Miałam niesamowite szczęście trafić na wyjątkowych nauczycieli metodą Iyengara, przy których wzrastałam jako uczeń i nauczyciel. Regularnie uczestniczę w wielu warsztatach hatha jogi, prowadzonych w kraju i zagranicą.

Janusz Skubaczkowski

Janusz Skubaczkowski

Dyplomowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara w stopniu Introductory II. Jest również nauczycielem tańca współczesnego, choreografem oraz wykładowcą na kierunku Taniec Akademii Muzycznej im. Karola Symanowskiego w Katowicach. Ruch jest jego największym sprzymierzeńcem, kiedy nie wie co powiedzieć… to opowie ciałem.

Dla mnie praktyka jogi i taniec przeplatają się ze sobą, uzupełniają i wzajemnie inspirują. Traktuję ciało i umysł jako zespolony instrument, który należy codziennie nastroić praktyką pozycji jogi, oddechu i medytacji, aby coraz pełniej móc sobą grać symfonię życia.

Mateusz Czekaj

Mateusz Czekaj

Przygodę z jogą rozpoczął ponad 10 lat temu na bytomskim Wydziale Teatru Tańca. Po studiach rozwijał swoją praktykę w Instytucie Jogi Iyengara w Londynie pod okiem doświadczonych nauczycieli. Prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk i problemami w nauce. Oprócz jogi, zajmuje się muzyką i tańcem.

Joga jest moim dobrym przyjacielem: jednego dnia uspokaja mnie, kiedy jestem nerwowy lub ożywia, kiedy padam ze zmęczenia; innym razem pomaga w odkrywaniu siebie, swoich dobrych stron, ale i słabości, ucząc cierpliwości do życia. Jednak przez cały ten czas – dba o mnie pozwalając mi się rozwijać, aby każdego dnia być odrobinę lepszym.

Małgosia Chmist

Małgosia Chmist

Po raz pierwszy z jogą spotkałam się w wieku 15 lat, ale stałe miejsce ma w moim życiu od 3 lat. W jodze lubię to, że może przybierać różne postacie - dla jednych jest aktywnością fizyczną, dla innych relaksem, jeszcze inni widzą w niej filozofię. Dla mnie joga jest formą dbania o siebie, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Uczy mnie uważności, komunikacji z własnym ciałem i respektowania jego potrzeb. 

Kasia Specjał

Kasia Specjał

Moja przygoda z jogą zaczęła się niedawno – ten wiek określa się jako późną czterdziestkę. Od pierwszych zajęć wiedziałam, że znalazłam to, czego szukałam.
Kilka lat regularnej praktyki u najlepszych nauczycieli jogi pracujących metodą Iyengara, udział w doskonalących warsztatach, samodzielna nauka w zakresie teorii i praktyki i wreszcie kurs nauczycielski na GWSH – tak zostałam nauczycielem jogi. Wcześniej uzyskałam też uprawnienia do prowadzenia zajęć jogi z kobietami ciężarnymi.
Obecnie jestem na emeryturze. Oprócz zajęć dla pracowników ośrodka opieki na katowickim Giszowcu, prowadzę też zajęcia jogi w zakresie jogi ogólnej, terapeutycznej i doraźnie jogi dla kobiet w ciąży i dla kobiet po połogu.


W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym pośpiechu i gotowych, szybkich rozwiązań, joga jest jak ławka, na której można przysiąść, wziąć spokojny oddech i poobserwować siebie od wszystkich stron. Joga jest jak najlepszy lekarz, który sprawia, że ciało i umysł wracają do dobrej kondycji.  Ktoś kiedyś ładnie powiedział: Joga nie zabiera czasu lecz go daje.
A ja dodam od siebie: Jeśli masz czas na Facebook`a i na seriale to masz czas na jogę.