Nowe zajęcia - Joga Powięziowa i Joga nidra (relaksu)


Data publikacji: 2021-09-10

Nasz grafik wzbogacił się o zajęcia Jogi powięziowej i Jogi nidry. Są to łagodne formy pracy z ciałem, dlatego polecane są wszystkim niezależnie od stopnia zaawansowania w jodze, czy sprawności fizycznej.

Joga powięziowa - zajęcia regularne

Joga powięziowa jest praktyką bardzo łagodną, relaksacyjną, odpowiednią dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania.Joga powięziowa to ćwiczenia ciała i umysłu ukierunkowane specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej ich tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie. Dzieje się to dzięki usunięciu sklejeń i ograniczeń powięzi, związanych z nagromadzeniem w niej toksyn, oraz przywróceniu jej naturalnej ślizgowej pracy pomiędzy warstwami sąsiadujących ze sobą mięśni, a także kości, organów i nerwów. Praca odbywa się w stanie relaksu, jest przyjemna i bezwysiłkowa, a rezultaty są trwalsze w porównaniu do standardowych technik rozciągających.

Terminy zajęć wtorek i czwartek 17:30 - 18:30 


Joga nidra (relaksu) - zajęcia regularne

Joga nidra, zwana też jogicznym snem, jest techniką medytacyjną, pozwalającą na głęboką, regeneracyjną relaksację. W trakcie praktyki osiągamy stan, który pozwala na dotknięcie subtelnej granicy pomiędzy czuwaniem, a snem. Przyglądamy się swojemu ciału, emocjom, myślom, zmiennym stanom rozgrywającym się na tle niezmiennej świadomości. Praktykujemy według metody iRest. Jeśli masz ochotę na nieco teorii zajrzyj na blog Marysi (tutaj) albo na oficjalną stronę Instytutu iRest (tutaj). Jednak czytanie o jodze nidrze to jak wnikliwe studiowanie menu, kiedy jest się głodnym. Może być miłe, ale nie da uczucia sytości. Więc przyjdź i doświadcz tego zanurzenia w śnie na jawie na własnej skórze. Zajęcia są skierowane dla wszystkich, także osób bez wcześniejszego doświadczenia w jodze.

Terminy zajęć niedziela 18:30 - 19:30
Uwaga - start zajęc 19 września!