ODBYŁ SIĘ/ Marcowy weekend z jogą w jurcie 29.03- 31.03.2019


Koniec marca to dobry czas, żeby naładować wymarznięte zimą dusze i ciała oraz przygotować się i wzmocnić przed nadejściem wiosny.
Tym razem chcemy Was zabrać do urokliwego miejsca położonego w Beskidzie Niskim, a praktykować będziemy nietypowo...bo w jurcie.

Termin: 29 – 31 marzec 2019 / od piątku do niedzieli
Cena: 450 zł

MIEJSCE:
„Krążą takie pogłoski, że mieszkamy tu na końcu świata. Mówią, że nasza nalewka z trawy żubrowej to petarda, a pierogi biją na głowę popisy niejednej babci. Słyszeliśmy, że noc u nas jest totalna, nie słychać nic i nikogo w promieniu stu kilometrów. Ale za to przy dobrej pogodzie świeci tyle gwiazd, że są wątpliwości, czy ich tam sami do nieba nie przykleiliśmy.” :)

JURTA, czyli wyjątkowa przestrzeń do praktyki:
JURTA to przestrzeń pachnąca świeżym drewnem i przyjemnie nastrajająca do praktyki. To 70 energetycznych metrów kwadratowych, gdzie będziemy pracować nad swoim ciałem, oddechem i umysłem. Jurta jest wykonana w całości z surowców naturalnych i zbudowana jest na wzór jurt z mongolskich stepów. W zimie ogrzewana jest kominkiem opalanym drewnem. Na suficie jurty jest okrągłe okno, przez które można oglądać gwiazdy.
Praktyka jogi w jurcie będzie wyjątkowym doznaniem :)

JEDZENIE:
Właściciele gotują z produktów naturalnych. Wykorzystywane są produkty od lokalnych gospodarzy, takie jak sery, mleko, jaja, jak również warzywa i owoce.
Na stole nie sposób znaleźć konserwanty i polepszacze smaku.
Na warsztacie będziemy jeść zdrowo, pysznie i wegetariańsko.

POKOJE
Do naszej dyspozycji będziemy mieć pokoje 2-3 osobowe. Jest też jeden pokój 4osobowy.
Wspólna przestrzeń to klimatyczny salon z kominkiem i biblioteczką oraz jadalnia.

PROWADZĄCY
Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy dyplomowanymi nauczycielami jogi metodą BKS Iyengara. Uczymy jogi od wielu lat. Przez większość życia związani byliśmy z Krakowem. Od dwóch lat mieszkamy w Katowicach. Artystyczne dusze, z dorobkiem tanecznym. Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.
Regularnie bierzemy udział w warsztatach z międzynarodowymi nauczycielami i nieustannie się szkolimy. Prowadzimy zajęcia z energią i oddaniem, ale też z uwagą na precyzyjne wykonywanie pozycji i bezpieczeństwo praktyki.

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara - to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Harmonogram wyjazdu
Piątek
17:00 praktyka jogi
19:00 kolacja

Sobota
8:00 medytacja/pranayama (oddech)
9:00 lekkie śniadanie – owsianka – herbata
9:30-11:00 praktyka jogi
12:00 obiad i sjesta
16.00 - 17.30 joga
18:00 kolacja

Niedziela
8:00 medytacja/pranayama (oddech)
9:00 lekkie śniadanie – owsianka – herbata
9:30 – 11.00 praktyka jogi
12:00 obiad
13:00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

CENA
450 zł za jedną osobę.
W cenę wliczone są: zajęcia jogi, 2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).
Osoby towarzyszące 280 zł za jedną osobę.

Za dodatkową opłatą:
- Witalna Buczynowa SPA - możliwość skorzystania z pięknej sauny, ruskiej bani i japońskiej beczki z ciepłą wodą.
- Narty biegowe i rowery-możliwość wypożyczenia.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem maty to prosimy weź, a jeśli nie to napisz nam przywieziemy. Resztę sprzętu do jogi zapewniamy.

ZAPISY I INFORMACJE
Zadatek w wysokości 150 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem Joga w jurcie
Po 31.01.2019 zadatek będzie bezzwrotny.
Zapisy:
szkola@joganika.pl
lub
504-422-725

Dojazd we własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na macie:)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl