ODBYŁY SIĘ/ Wakacje z jogą w Miłośliwce 19-25 lipca 2020


W wakacje już po raz drugi chcemy Was zabrać w piękne miejsce, na nieco dłużej. Przytulny domek w górach, w otoczeniu lasu bukowego...

Będziemy praktykować 2 razy dziennie przez 6 dni w specjalnie przeznaczonej do tego, drewnianej, nowoczesnej stodole.
Chata Miłośliwka to miejsce dla ludzi kochających przyrodę i odosobnienie.

Mile widziani są jogini ćwiczący od dawna, jak i od wczoraj. Jeśli jesteś początkujący- bez obaw, poradzisz sobie. Jeśli praktykujesz już dłużej, pogłębisz swoją praktykę i być może odkryjesz coś nowego w tym, co już znasz :)

Termin: 19-25 lipiec 2020 / od niedzieli do soboty

Gdzie: Chata Miłośliwka w Beskidzie Sądecki

 

MIEJSCE:
Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta.
To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu.
To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem.
Filozofia powolności, którą wyznajemy w Miłośliwce, to próba odnalezienia równowagi i lepszego życia w tym szybkim świecie.
Zjechanie z najszybszego pasa codzienności.
Życie w swoim własnym tempie. 

Chata położona jest w oddaleniu od cywilizacji, z czym wiążą się pewne ograniczenia w zakresie dojazdu. Jeśli docierasz na miejsce samochodem, zostawisz go na dole, na parkingu u zaprzyjaźnionego sąsiada, Stamtąd gospodarze zapewniają wjazd na samą górę autem terenowym. Możesz też wrzucić bagaż do terenówki i przespacerować się 20 minut w górę.

PRZESTRZEŃ DO PRAKTYKI:
Praktykować będziemy w nowo wybudowanej, drewnianej, nowoczesnej stodole o powierzchni 60 m2. Praktyka w otoczeniu drewna z widokiem na drzewa za oknem... na pewno będzie sprzyjać wyciszeniu, skupieniu, oderwaniu i kontemplacji.

             

POKOJE
Będziemy się kwaterować w pokojach 2,3,4 osobowych.
* 3 pokoje znajdują się chacie - dwa na górze i jeden na dole, 2 pokoje w spichlerzu i 2 w stodole.
Mamy 6 łazienek, są jasne i przestronne ale nie przynależą do pokojów. Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również salon, jadalnia, taras, altana oraz miejsce na ognisko. Jest też plac mały plac zabaw ze zjeżdżalnią dla najmłodszych.
Ze względu na skosy na poddaszu spanie w niektórych pokojach zorganizowane jest na dobrej jakości materacach.
Pokoje są niezwykle klimatyczne i przytulne. :)

              

PROWADZĄCY
Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy dyplomowanymi nauczycielami jogi metodą BKS Iyengara. Uczymy jogi od wielu lat. Przez większość życia związani byliśmy z Krakowem. Od dwóch lat mieszkamy w Katowicach. Artystyczne dusze, z dorobkiem tanecznym. Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.
Regularnie bierzemy udział w warsztatach z międzynarodowymi nauczycielami i nieustannie się szkolimy. Prowadzimy zajęcia z energią i oddaniem, ale też z uwagą na precyzyjne wykonywanie pozycji i bezpieczeństwo praktyki.

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.
Joga Iyengara - to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Harmonogram wyjazdu
19 lipca (niedziela)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

20 lipca (niedziela) – 24 lipca (piątek)
8:00 lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9:00-11:00 praktyka jogi 
12:00 obiad i sjesta
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

26 lipca (piątek)
8:00 lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9:00 – 11.00 praktyka jogi
12:00 obiad i sjesta
13:00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.
** Jednego dnia, w połowie tygodnia planujemy wycieczkę w góry – do ustalenia z grupą

CENA

- 1490 zł / od osoby

* dla uczniów Joganiki i osób, które z nami już wyjeżdżały obowiązuje cena 1400 zł 

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 6 noclegów, pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Zapewniamy cały sprzęt do praktyki.

ZAPISY I INFORMACJE
Zadatek w wysokości 400 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga wakacje”
Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

Zapisy:
szkola@joganika.pl
lub
504-422-725

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na macie:)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl