Puść napięcie - zasilający weekend z jogą / 25-27 listopada 2022 - odbył się


Listopadowy czas może być dobrą okazją do przyjrzenia się sobie. Chcemy Cię zaprosić na weekend, w którym sprawdzimy, co zabiera nam energię, co nas obciąża.
Zaproponujemy praktykę, która pozwoli Ci puścić napięcie z ciała. Doświadczymy, jak poprzez jogę powięziową, uważną pracę z ciałem i oddechem możesz odnowić swoje siły.
Dzięki zrzuceniu tego co nam nie służy, poczujemy jak energia wraca do równowagi.

      

Spędź z nami ostatni weekend listopada w pięknym miejscu w Beskidzie Małym. Dom Przebudzeń jest oddalony tylko około godzinę drogi z Katowic i Krakowa.

Na wyjazd zapraszamy osoby zarówno początkujące jak i dłużej praktykujące. Nie ma znaczenia doświadczenie w jodze.
Poczuj się swobodniej w ciele, lżej w głowie, mimo listopadowej aury.

Termin: 25-27 listopada / pt-nd
Gdzie: Porąbka, Ośrodek Dom Przebudzeń (www.domprzebudzen.pl)
Inwestycja: 860 zł

MIEJSCE:

Zamieszkamy w nowo powstałym ośrodku położonym na stoku malowniczej góry Bukowski Groń we wsi Porąbka w Beskidzie Małym. Góry i Jezioro Międzybrodzkie widoczne są z wielu miejsc, więc będziemy mogli się nim cieszyć zarówno przy porannej medytacji, potem kawie czy owsiance jak i podczas praktyki jogi w specjalnie przeznaczonej do tego sali.

BESKID MAŁY posiada liczne szlaki turystyczne, które można przejść w niedługim czasie. Ze szczytów Beskidu Małego, takich jak z Góry Żar, Kiczery, Kocierzy, Jaworzyny, Czupla, Magurki Wilkowickiej czy Potrójnej rozciągają się przepiękne krajobrazy.

 

   

 

POKOJE

Do dyspozycji mamy 7 pokoi (5 pokoi 2osobowych, 3osobowy i jeden 4osobowy). Wszystkie pokoje są z prywatną łazienką oraz o wysokim stanardzie.

PROWADZĄCE
Natalia Staninska - Jestem założycielką Joganiki. Praktykuję jogę od 13 lat. Jestem osadzona w metodzie BKS Iyengara, jednak mój styl uczenia łączy moje różne doświadczenia. Przez wiele lat pracowałam w teatrach jako tancerka i choreografka. Ukończyłam  kurs nauczycielski z dyplomem przyznawanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce. Szkoliłam się u najlepszych nauczcieli, którzy byli blisko samego Iyengara: Rita Keller, Ewa Wardzała, Konrad Kocot.
Obecnie rozwijam swoją praktykę nauczcielską o metody terapeutyczne. Ukończyłam kurs nauczycielski Jogi Powięziowej Integralnie u Wojciecha Karczmarzyka. 
Przebyte kontuzje, które pojawiły się w tańcu przepracowuje na macie. Ma to duży wpływ na mój sposób uczenia, prowadzenia zajęć i umiejętność niesienia pomocy innym. Uwielbiam pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na relaks i regenerację. Dbam o małe ruchy w ciele, które mają duże znaczenie na co dzień. 

Angelika Grzegorzyca - certyfikowana nauczycielka hatha jogi. W swojej praktyce inspiruję się różnymi nurtami oraz metodami świadomego ruchu. Nauki Iyengara zgłębiałam na kursie doskonalącym u Kasi Pilorz oraz podczas asystowania, gdzie doświadczałam konkretnego ustawiania i precyzji w asanach. Obecnie odkrywam subtelną i bezwysiłkową pracę z powięzią. Ukończyłam kurs nauczycielski Jogi Powięziowej Integralnie u Wojciecha Karczmarzyka. 
Nie tylko na macie, ale też poza nią, szukam uwolnienia przepływu w ciele, pełnego odczuwania i obecności. Uwielbiam przebywać w lesie i otaczać się dźwiękami natury. Terapeutyczny wpływ dźwięków wykorzystuję w muzykoterapii kamertonami. Nieustannie zdobywam wiedzę z terapii naturalnych, inspiruje mnie medycyna chińska. 

   

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

JOGA POWIĘZOWA INTEGRALNIE

Na warsztacie będziemy prakrykowac głównie metodą jogi powięziowej integralnie. Jest to forma pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie, usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów.

Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka ta podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.
Na warsztacie będziemy szukać rozluźnienia napięcia w ciele poprzez pracę z powięzią mięśniową. Dowiesz się również jak zrobić automasaż powięzi, wykorzystując do tego grawitację, mikro ruchy ciała i proste zadania ruchowe.
Wyrównasz i poprawisz swoją sylwetkę, wejdziesz w głębszy kontakt z sobą samym, rozwiniesz swój potencjał, intuicję i obudzisz energię do życia.

HARMONOGRAM WYJAZDU

25 listopada (piątek)

przyjazd i zakwaterowanie
18:00 kolacja
19.15 spotkanie organizacyjne + praktyka jogi

26 listopada (sobota)

8:00 rozruch/ medytacja/ pranayama
9:00 śniadanie
10:30 praktyka jogi
12:30 obiad i czas wolny
16.30 praktyka jogi
18:30 kolacja

27 listopada (niedziela)

8:00 rozruch/ medytacja/ pranayama
9:00 śniadanie
10:30 praktyka jogi
12:30 obiad i zakończenie 

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

___________________________________________________

INWESTYCJA

860 zł / od osoby 

W cenę wliczone są:
- zajęcia jogi
- 2 noclegi
- pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
+ gwarantowana dobra energia i odpoczynek!

Dodatkowa dieta (np. bezglutenowa, bez nabiałowa) +20 zł/ dzień.

   

ZAPISY
- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- po potwierdzeniu mailowym, proszę o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 260 zł na konto
mBank 83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
tytułem „joga listopad Porąbka”

Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika). Rezygnacja przez uczestnika z warsztatu później niż 5 dni przed datą rozpoczęcia wyjazdu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.
Jeśli potrzebujesz faktury, zaznacz to przy zgłoszeniu.

ZAPISY:
warsztaty@joganika.pl
tel.  517 650 697

DOJAZD:
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Serdecznie zapraszamy  :)
Natalia i Angelika/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl