Wakacje z jogą 2021 w Kotlinie Kłodzkiej/ 1-7 sierpnia


Spędź z nami wakacje, w przytulnym i magicznym miejscu zatopionym w górach. 

Będziemy praktykować jogę 2 razy dziennie, będziemy wylegiwać się na tarasie, przy szumiącym potoku lub spacerować po górach i lesie. Będziemy jeść pysznie, dzieki Ani, której ręce i serce tworzą fantastyczne wege smaki.

Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem.

Dom, w którym zamieszkamy usytuowany jest nad szumiącym potokiem, pod Suchoniem - górą porośniętą buczyną, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura2000. Jest to doskonała baza wypadowa dla wszystkich pragnących odkrywać uroki Kotliny Kłodzkiej.

Dom jest nowy, klimatycznie urządzony zachowaniem stylu charakterystycznego dla architektury Ziemii Kłodzkiej. Warunki zakwaterowania są na wysokim poziomie. Z tarasu i wygodnie urządzonej werandy zachwyca widok na Góry Bystrzyckie, i piękne zachody słońca. 

Termin: 1-7 sierpnia / od niedzieli do soboty
Gdzie: Idzików, Kotlina Kłodzka 

Wakacje z jogą - pokoje

Nasze wyjazdy są zawsze kameralne, ponieważ lubimy praktykę w mniejszej grupie i możliwość swobodnego poznania się.
Mamy do dyspozycji 6 pokoi 2 osobowych i jeden duży pokój 3osobowy. Każdy z łazienką. Pokoje o wysokiem standardzie.
Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również wspólna kuchnia z dużą jadalnią, weranda z widokiem na góry, ogród z miejscem na ognisko i sala do praktyki. 
Dom jest nowy, a pokoje urządzone z wysokiej jakości materiałów i z zachowaniem stylu charakterystycznego dla architektury Ziemii Kłodzkiej. Jest pięknie!

Prowadzący

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy dyplomowanymi nauczycielami jogi metodą BKS Iyengara. Uczymy jogi od wielu lat. Przez większość życia związani byliśmy z Krakowem. Od czterech lat mieszkamy w Katowicach. Artystyczne dusze, z dorobkiem tanecznym.
Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach. Od roku prowadzimy również internetową szkołę jogi (www.online.joganika.pl)
Regularnie bierzemy udział w warsztatach z międzynarodowymi nauczycielami i nieustannie się szkolimy. Prowadzimy zajęcia z energią i oddaniem, ale też z uwagą na precyzyjne wykonywanie pozycji i bezpieczeństwo praktyki. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.

Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki jogi online z nami (www.online.joganika.pl).

Wakacje z jogą dla każdego

Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara - to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.
Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem.

   

Jedzenie 

Jest wyjątkowe miejsce na mapie lokali z kuchnią wegetariańską w górach. Matecznik Vege Cafe & Bistro w Ustroniu jest knajpą stworzoną przez fantastycznych ludzi. Zdrowe, pyszne i ekologiczne dania roślinne to oczko w głowie Ani. Pewnego razu, po górskich espkapadach, przy kolejnym pysznym posiłku w Mateczniku, zaczęłyśmy z Anią rozmawiać... i okazało się, że Ania gotuje czasami na jogicznych wyjazdach. 
A ja sobie zamarzyłam, że byłoby pięknie móc kosztować jej kuchni na jednym z naszych wyjazdów. 
I tak się właśnie stało. Będzie pysznie, zdrowo z sercem na talerzu.

Harmonogram wakacji z jogą

1 sierpnia (niedziela)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

2 sierpnia (poniedziałek) – 6 sierpnia (piątek)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 -11:00 praktyka jogi 
12.00 - obiad i sjesta
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18.30 kolacja

7 sierpnia (sobota)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 – 11.00 praktyka jogi
12.00 obiad 
13.00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.
** Jednego dnia, w połowie tygodnia planujemy wycieczkę w góry – do ustalenia z grupą

ATRAKCJE:
Będąc w Idzikowie warto wybrać się do Międzygórza, które jest nazywane Perłą Sudetów. To klimatyczna miejscowość, posiadająca unikatową dziewiętnastowieczną zabudowę w stylu norwesko-szwajcarskim. Malownicze położenie wśród dzikich i pięknych gór Masywu Śnieżnika sprawia, że można poczuć się tam jak w bajce.

Cena

- 1790 zł / od osoby/ przy wpłacie zadatku do 16 kwietnia 
- 1850 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 16 kwietnia

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 6 noclegów, pełne wegetariańskie lub wegańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Zapewniamy sprzęt do praktyki jogi. Zalecamy wziąć ze sobą swoje maty do jogi ( ew. pasek i kostkę- do ustalenia).

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- po zgłoszeniu mailowowym i potwierzeniu przez organizatora, zadatek w wysokości 500 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga wakacje Kotlina Kłodzka”

Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika) lub będzie związany z odgórnymi państwowymi  obostrzeniami dotyczącemi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

Masz jakieś pytania? 

Chętnie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń.
warsztaty@joganika.pl
517 650 697

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl