Wakacje z jogą 2021 w Miłośliwce/ 18 - 24 lipca


W wakacje już po raz trzeci chcemy Was zabrać do Chaty Miłośliwka - przytulnego domu w górach w Beskidzie Sądeckim.

Przez cały tydzień będziemy praktykować w specjalnie przeznaczonej do tego, drewnianej, nowoczesnej stodole.Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem. Codziennie rano spotykamy się na medytacji.

W tym roku po raz pierwszy będziemy mieć do dyspozycji staw kąpielowy i saunę z widokiem na góry.

Mile widziani są jogini ćwiczący od dawna, jak i od wczoraj. Jeśli jesteś początkujący- bez obaw, poradzisz sobie. Jeśli praktykujesz już dłużej- pogłębisz swoją praktykę.

Termin: 18-24 lipiec 2021 / od niedzieli do soboty

Gdzie: Chata Miłośliwka w Beskidzie Sądecki

 

Wakacje z jogą - gdzie zamieszkamy

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem.
Miłośliwka może nie być najlepszym miejscem dla osób szukających hotelowych wygód. Swojski klimat, natura i luźna atmosfera - tak można najkrócej opisać klimat, jaki panuje w siedlisku. 
Dlatego tak chętnie wracamy tam co roku...

Chata położona jest w oddaleniu od cywilizacji, z czym wiążą się pewne ograniczenia w zakresie dojazdu. Jeśli docierasz na miejsce samochodem, zostawisz go na dole, na parkingu u zaprzyjaźnionego sąsiada. Stamtąd gospodarze zapewniają wjazd na samą górę autem terenowym. Możesz też wrzucić bagaż do terenówki i przespacerować się 20 minut w górę.

  

Przestrzeń do praktyki

Praktykować będziemy w nowoczesnej, drewnianej stodole o powierzchni 60 m2. Praktyka w otoczeniu drewna z widokiem na drzewa za oknem... na pewno będzie sprzyjać wyciszeniu, skupieniu, oderwaniu i kontemplacji.

             


W tym roku zsotanie uruchomiony staw kąpielowy ze strefą leżakową. W sam raz na lato i kąpiel po praktyce jogi. :)
Dodatkowo, będzie można skorzystać z nowo wybudowanej sauny z widokiem na góry.

Pokoje

Będziemy się kwaterować w pokojach 2 lub 3  osobowych ( w zależności od dostępności miejsc).
* 3 pokoje znajdują się chacie - dwa na górze i jeden na dole, 2 pokoje w spichlerzu i 2 w stodole.
Łazienek jest 5 - nie przynależą one do pokojów.
Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również salon, jadalnia, taras, altana oraz miejsce na ognisko. 

Jeśli chodzi o spanie - może trafi Ci się łóżko, a może duży  materac na poddaszu - ale na pewno będzie ciepło i przytulnie. 
Pokoje są niezwykle klimatyczne :)

              

Prowadzący

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy związani z ruchem od zawsze. Choć kształcimy się w tym samym nurcie jogi wg BKS Iyengara (oboje z dyplomem nauczycielskim Introductory II), to każdy z nas prowadzi jogę inaczej. Natalia uwielbia pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na oddech, relaks i regenerację. Janusz z powodzeniem rozbudza energię fizyczną, wprowadza przepływ w ciało. Te jakości opisują nas- jako osoby, także na życie. Całkiem dobrze się uzupełniamy. I uważamy, że zdrowe ciało, to ciało miękkie, ale i silne. Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach. Od roku prowadzimy również internetową szkołę jogi (www.online.joganika.pl)
Regularnie bierzemy udział w warsztatach z międzynarodowymi nauczycielami i nieustannie się szkolimy. Prowadzimy zajęcia z energią i oddaniem, ale też z uwagą na precyzyjne wykonywanie pozycji i bezpieczeństwo praktyki. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj.
Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami (www.online.joganika.pl).

Wakacje z jogą dla każdego

Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara - to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem.

Więcej zdjęć z poprzednich wyjazdów do Miłośliwki znajdziesz tutaj

Harmonogram wakacji z jogą

18 lipca (niedziela)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

19 lipca (niedziela) – 23 lipca (piątek)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 -11:00 praktyka jogi 
12.00 - obiad i sjesta
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18.30 kolacja

24 lipca (sobota)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 – 11.00 praktyka jogi
12.00 obiad 
13.00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.
** Jednego dnia, w połowie tygodnia planujemy wycieczkę w góry – do ustalenia z grupą

Cena

- 1750 zł/ od osoby

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 6 noclegów, pełne wegetariańskie lub wegańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziesz docierać na miejsce - pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować. Jeśli potrzebujsze transportu - napisz nam o tym.

Zapewniamy cały sprzęt do praktyki jogi. Zalecamy wziąć ze sobą swoje maty do jogi.

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- zadatek w wysokości 500 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga wakacje Miłośliwka”

Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika) lub będzie związany z odgórnymi państwowymi  obostrzeniami dotyczącemi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

 

Masz jakieś pytania? 

Chętnie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń
warsztaty@joganika.pl
lub
517 650 697

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl