Wakacje z jogą w Miłośliwce/ 23-29 lipca 2023


MAMY OSTATNIE MIEJSCA NA WYJAZD. ZAPISZ SIĘ Tutaj

W wakacje już po raz piąty jedziemy do Chaty Miłośliwka - przytulnego domu w górach w Beskidzie Sądeckim. Znaleźliśmy miejsce dalekie od głośnych, wakacyjnych kurortów, co sprzyja głębokiej regeneracji. 

Twój układ nerwowy pracuje intensywnie prawie każdego dnia. Spowodowane jest to dużą ilością bodźców, obowiązków, stresem. Praktykując jogę blisko natury, możesz szybciej wrócić do stanu równowagi i lepszego samopoczucia. Jest czas na bycie solo, ale też czas na spędzanie go z innymi osobami. 

Przez cały tydzień będziemy praktykować w specjalnie przeznaczonej do tego drewnianej stodole. Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne i energetyczne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem. Codziennie rano spotykamy się na medytacji.

W tym roku będziemy mieć do dyspozycji staw kąpielowy i saunę z widokiem na góry.

Mile widziani są jogini ćwiczący od dawna, jak i od wczoraj. Wczasy z jogą są dla początkujących. Jeśli praktykujesz już dłużej- pogłębisz swoją praktykę. W zajęciach biorą udział osoby osoby młodsze i starsze- wiek nie jest żadną przeszkodą.

Termin: 23-29 lipca/ od niedzieli do soboty
Gdzie: Chata Miłośliwka w Beskidzie Sądecki
Cena: od 2390 zł

Możliwy udział osób towarzyszących. (informacje poniżej) 

*Więcej zdjęć z poprzednich wyjazdów do Miłośliwki znajdziesz tutaj

 

Wakacje z jogą - gdzie zamieszkamy

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem. Swojski klimat, natura i luźna atmosfera - tak można najkrócej opisać klimat, jaki panuje w siedlisku. Dlatego tak chętnie wracamy tam co roku...
Jeśli lubisz klimaty Slow Hopowe, to będzie miejsce idealne dla Ciebie.

Chata położona jest w oddaleniu od cywilizacji, z czym wiążą się pewne ograniczenia w zakresie dojazdu. Jeśli docierasz na miejsce samochodem, zostawisz go na dole, na parkingu u zaprzyjaźnionego sąsiada. Stamtąd gospodarze zapewniają wjazd na samą górę autem terenowym. Możesz też wrzucić bagaż do terenówki i przespacerować się 20 minut. 

  

Przestrzeń do praktyki- aktywny urlop z jogą

Praktykować będziemy w nowoczesnej, drewnianej stodole. Praktyka w otoczeniu drewna z widokiem na drzewa za oknem będzie sprzyjać wyciszeniu i regeneracji.

Do naszej dyspozycji jest staw kąpielowy ze strefą leżakową. Nowością będzie taras na świeżym powietrzu do praktyki i medytacji. Dodatkowo, będzie można skorzystać z sauny z widokiem na góry.

 

             

Pokoje

Będziemy się kwaterować w pokojach 2 lub 3  osobowych ( w zależności od dostępności miejsc).
* 3 pokoje znajdują się chacie - dwa na górze i jeden na dole, 2 pokoje w spichlerzu i 2 w stodole.
Łazienek jest 5 - nie przynależą one do pokojów.
Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również salon, jadalnia, taras, altana oraz miejsce na ognisko. 

Jeśli chodzi o spanie - może trafi Ci się łóżko, a może duży  materac na poddaszu - ale na pewno będzie ciepło i przytulnie. 
Pokoje są niezwykle klimatyczne :)

              

O nas, czyli kto prowadzi wyjazd

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - wyjazdy z jogą organizujemy od 6 lat, a nasza jogowa społeczność cały czas się powiększa. Naszą misją jest tworzenie sprzyjających warunków do zbudowania dobrej relacji ze swoim ciałem. Wyjazdy temu bardzo sprzyjają. Prowadzimy zajęcia z dużą uważnością i lubimy towarszyszyć innym w ich drodze.
Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Natalia praktykuję jogę od 13 lat, a uczę od 8 lat. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi metodą BKS Iyengara. Uwielbiam pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na relaks i regenerację. Specjalizuję się w pracy z powięzią oraz treningu dna miednicy. Ukończyłam również kurs nauczycielski Jogi Powięziowej Integralnie u Wojtka Karczmarzyka.
Od 2018 roku tworzę Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.

Janusz od 25 lat łączę doświadczenie taneczne z praktyką jogi. Zaczynałem praktykować i uczyć jogi, kiedy jeszcze niewiele osób w Polsce o niej słyszało. Uczyłem się od najbardziej doświadczonych nauczycieli. Jestem również nauczycielem tańca współczesnego, choreografem, wykładowcą na kierunku Taniec Akademii Muzycznej w Katowicach. Spełniam się przede wszystkim jako pedagog i w pracy z ludźmi.

W 2020 roku stworzyliśmy wyjątkowe miejsce w sieci, platformę Joganika OnlineTo internetowa szkoła jogi, przestrzeń domowej i bezpiecznej praktyki jogi. Prowadzimy też Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.
Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami tutaj.

Opinie o naszych wyjazdach:

"Jestem świeżo po weekendowym wyjeździe z Joganiką i z całego serca polecam tę szkołę. Natalia i Janusz swoimi zajęciami oraz stworzoną atmosferą naładowali moje wyczerpane "baterie" i zmobilizowali ciało do aktywnego wejścia w okres wiosny" Katarzyna Hajduk-Parkitna

"Bardzo rozwijające zajęcia i wspaniali prowadzący. Doskonałe połączenie humoru, uważności i indywidualnego podejścia do każdego praktykujacego. Serdecznie polecam wszystkim." Ewa Konieczny Folek

"Jestem świeżo po wyjeździe tygodniowym z Joganiką . Natalia i Janusz to świetni nauczyciele . W zajęciach było coś co bardzo sobie cenię - precyzja w tłumaczeniu szła w parze z uśmiechem , dokładne robienie figur z szeroko pojętym luzem . Bo właśnie po to ćwiczymy jogę ! Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym wyjeździe !" Magda Szula-Wieczorek

"Poznałam Natalię i Janusza na weekendowym wyjeździe z jogą. Jestem zachwycona w jaki sposób prowadzą zajęcia oraz w jaki sposób tworzą super atmosferę grupy. Świetna energia :-) Zdecydowanie polecam!" Magdalena Cieśla


        

 

Wakacyjne warsztaty jogi dla każdego - joga dla początkujących, joga dla praktykujących 

Na warsztaty zapraszamy osoby ćwiczące od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Joga powięziowa integralnie jest formą pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie, usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów. Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka ta podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.

Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z powięzią i oddechem. 

Harmonogram wakacji z jogą 23 - 29 lipca

23 lipca (niedziela)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja
20:00 spotkanie organizacyjne, poznajemy się

24 lipca (niedziela) – 28 lipca (piątek)
8.00 - medytacja
8.30 - śniadanie
9.30 -11:00 praktyka jogi 
12.00 - obiad i sjesta/ czas wolny na spacery, leniuchowanie i wycieczki 
16.30 – 18.00 regeneracyjna praktyka jogi
18.30 kolacja

29 lipca (sobota)
8.00 - medytacja
8.30 - śniadanie
9.30 – 11.00 praktyka jogi i pożegnanie 

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

Dodatkowe atrakcje

- w połowie tygodnia planujemy wycieczkę w góry, pięknym szlakiem na Koziarz. Bedzie to luźniejszy dzień.

- mamy możliwość zorganizowania wieczornego koncertu relaksacyjnego mis i gongów 

- możliwość skorzystania z sauny (dodatkowo płatne)

Cena

- 2390 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku do 31 marca
- 2590 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 31 marca
- osoba towarzysząca płaci 1400 zł ( nocleg + pełne wyżywienie)

W cenę wliczone są:
- zajęcia jogi 2 razy dziennie + medytacja
- 6 noclegów
- pełne wegetariańskie lub wegańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).
- strefa wypoczynku i relaksu (hamaki, staw kąpielowy, leżaki)
- dostęp do wody, herbaty, kawy przez cały dzień

* W przypadku diety bezglutenowej obowiązuje dopłata 120 zł

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziesz docierać na miejsce - pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować. Jeśli potrzebujesz transportu - napisz nam o tym.

Zapewniamy cały sprzęt do praktyki jogi. Zalecamy wziąć ze sobą swoje maty do jogi.

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- zadatek w wysokości 590 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga wakacje Miłośliwka 2023”

Reszta płatna w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika). Rezygnacja z warsztatu na 7 dni przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

 * Zastrzegamy sobie prawo do odwolania wyjazdu, w przypadku niezebrania się minimum 14 osób.

Masz jakieś pytania? 

Chętnie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń
warsztaty@joganika.pl
lub
517 650 697

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl