Wakacyjny kurs jogi dla początkujących


Data publikacji: 2022-05-24

 

ZAPISZ SIĘ tutaj!

Kurs jest najlepszym i polecanym sposobem, żeby zacząć praktykować jogę w Joganice! Jeśli miałeś dłuższą przerwę w praktyce i potrzebujesz odświeżenia - też możesz dołączyć!

TRWAJĄ ZAPISY NA WAKACYJNY KURS:

WTORKI I CZWARTKI 18.45 - 19.45
Kurs trwa 2 miesiące (2x w tygodniu) 
Start: 7 lipiec- 30 sierpień
Cena kursu w szkole: 370 zł

Miejsce: Gallusa 10, Katowice – Brynów
WAŻNE! Nawet jeśli wyjeżdżasz na urlop - nic nie stracisz. Przedłużymy Ci karnet o długość urlopu (maksymalnie 2 tygodnie).

ZAPISUJĘ SIĘ PRZEZ FORMULARZ ZAPISÓW 

W odpowiedzi na zgłoszenie, otrzymasz maila z informacjami na temat kursu.

CO DA CI KURS
Tu poznasz podstawowe pozycje jogi. Nauczyciel pomoże Ci zrozumieć prawidłowe ustawienie ciała oraz ważne elementy pracy w pozycjach (asanach). Na każdych zajęciach poznasz coś nowego i poczujesz pierwsze pozytywne efekty praktyki jogi, postęp w budowaniu siły i elastyczności ciała. Doświadczysz czym jest aktywność w jodze i głęboki, odnawiający relaks.

Dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które nie miały wcześniej styczności z jogą metodą Iyengara lub są po dłuższej przerwie. Kurs organizujemy cyklicznie, co dwa miesiące. Jest to zalecana i idealna droga, by rozpocząć praktykę jogi i nauczyć się podstaw, które pozwolą Ci się czuć komfortowo na innych zajęciach. Tu poznasz podstawowe pozycje jogi. Nauczyciel pomoże Ci zrozumieć prawidłowe ustawienie ciała oraz ważne elementy pracy w pozycjach (asanach). Na każdych zajęciach poznasz coś nowego i poczujesz pierwsze pozytywne efekty praktyki jogi, postęp w budowaniu siły i elastyczności ciała. Doświadczysz czym jest aktywność w jodze i głęboki, odnawiający relaks.

Metoda:

Zajęcia prowadzimy metodą BKS Iyengara, która charakteryzuje dużą uważnością i precyzją wykonywania pozycji jogi. Użycie różnych pomocy (paski, kostki, wałki, krzesła) sprawia, że praktyka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i predyspozycji ćwiczących oraz stwarza szansę na harmonijną i zrównoważoną pracę dla każdego.
Nauczanie asan (pozycji jogi) rozpoczyna się od pozycji stojących, które oprócz wielu pozytywnych działań zdrowotnych, przede wszystkim pozwalają odczuć fizyczną stabilność. Dopiero po opanowaniu podstawowych asan stojących, stopniowo wprowadza się następne grupy: siady, skłony do przodu, skręty, pozycje odwrócone, wygięcia do tyłu, pozycje brzuszne.

Gdzie jesteśmy:

Joganika mieści się w Katowicach, przy ul. Gallusa 10 w dzielnicy Brynów. Jest to miejsce o wysokim poziomie skomunikowania ze Śródmieściem Katowic oraz innymi miastami górnośląskiej aglomeracji (łatwy zjazd z autostrady a4).

Jak dojechać:
Komunikacja miejska: przystanek Brynów W. Pola

Parking:
Nie musicie martwić się o miejsce postojowe - do Waszej dyspozycji jest wewnętrzny bezpłatny parking (po godz.16.00)

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW KURSU
- zapewniamy maty do jogi oraz sprzęt niezbędny do ćwiczeń
- jogę ćwiczymy boso oraz w wygodnym, niekrępującym ruchów stroju
- osoby z kłopotami zdrowotnymi prosimy o konsultację z nauczycielem przed zajęciami
- na pierwsze zajęcia prosimy o przyjście 15 minut przed ich rozpoczęciem, celem dopełnienia wszelkich formalności

Zapisy:
Na kurs obowiązują zapisy poprzez formularz:
https://www.joganika.pl/zgloszenie
l
ub
mailowo: szkola@joganika.pl