Odnowa. Weekend z jogą w górach / 15-17 marca 2024


Początek wiosny pokazuje nam, że odradzamy się razem z naturą. W naszym organizmie uruchamiają się procesy oczyszczania, odzyskujemy witalność i energię. To idealny czas, żeby wesprzeć naturalny proces odnowy naszego ciala i ducha.

Na wyjeździe będziemy poprzez praktykę jogi wspierać proces odnowy organizmu po zimie.
Odpowiedni ruch jest odgromnym narzędziem do zmiany. Do tego chcemy Cię podczas weekendu zainspirować. Tak, abyś mógł/a wejść zdrowo w okres wiosny, ciesząc się dobrą energią każdego dnia. 

Podczas weekendu będziesz mieć czas, żeby wsłuchać się w swoje potrzeby. Pobędziesz z pytaniem: czego potrzebuje, żeby odnowić siły po zimie? Jak na każdym wyjeździe na pewno spotkasz wspaniałych ludzi, nakarmisz się pysznym wege jedzeniem, odetchniesz górskim powietrzem.
Przypomnisz sobie, jak dobrze jest czasami zwolnić, by nabrać sił!

       

Marcowy weekend odbędzie się w Domu Przebudzeń w Porąbce (Beskid Mały). To ok 1 h drogi z Katowic i ponad godzinę jazdy z Krakowa. Dom Przebudzeń otoczony jest górami i lasami, co sprzyja wyciszeniu oraz uwolnieniu sił witalnych. Będziemy praktykować w jasnej i przestronnej sali, z dużą ilością okien, które pozwolą na głębsze obcowanie z naturą.

Wyjazd jest zarówno dla początkujących jak i już praktykujących. Nasze wyjazdy są kameralne, spodziewaj się nie więcej niż 16 osób.

Termin: 15-17 marca/ piątek-niedziela
Gdzie: Porąbka, Ośrodek Dom Przebudzeń 
Cena: od 1050 zł

Miejsce i pokoje:

Zamieszkamy w ośrodku położonym na stoku malowniczej góry Bukowski Groń. Góry i Jezioro Międzybrodzkie widoczne są z wielu miejsc, więc będziemy mogli się nim cieszyć zarówno przy porannej medytacji, potem kawie czy owsiance jak i podczas praktyki jogi w specjalnie przeznaczonej do tego sali. Beskid Mały posiada liczne szlaki turystyczne, które można przejść w niedługim czasie. 

Do dyspozycji mamy 7 pokoi (4 pokoje 2osobowe, 2 pokoje 3osobowe i jeden 4osobowy). Wszystkie pokoje są z prywatną łazienką. 

 

 

O nas, czyli kto prowadzi wyjazd

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - wyjazdy z jogą organizujemy od 5 lat, a nasza jogowa społeczność cały czas się powiększa. Naszą misją jest tworzenie sprzyjających warunków do zbudowania dobrej relacji ze swoim ciałem. Wyjazdy temu bardzo sprzyjają. Prowadzimy zajęcia z dużą uważnością i lubimy towarszyszyć innym w ich drodze.
Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Natalia praktykuję jogę od 13 lat, a uczę od 8 lat. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi metodą BKS Iyengara. Uwielbiam pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na relaks i regenerację. Specjalizuję się w pracy z powięzią oraz treningu dna miednicy. Ukończyłam również kurs nauczycielski Jogi Powięziowej Integralnie u Wojtka Karczmarzyka.
Od 2018 roku tworzę Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.

Janusz od 25 lat łączę doświadczenie taneczne z praktyką jogi. Zaczynałem praktykować i uczyć jogi, kiedy jeszcze niewiele osób w Polsce o niej słyszało. Uczyłem się od najbardziej doświadczonych nauczycieli. Jestem również nauczycielem tańca współczesnego, choreografem, wykładowcą na kierunku Taniec Akademii Muzycznej w Katowicach. Spełniam się przede wszystkim jako pedagog i w pracy z ludźmi.

W 2020 roku stworzyliśmy wyjątkowe miejsce w sieci, platformę Joganika OnlineTo internetowa szkoła jogi, przestrzeń domowej i bezpiecznej praktyki jogi.
Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami tutaj.

Opinie o naszych wyjazdach:

"Jestem świeżo po weekendowym wyjeździe z Joganiką i z całego serca polecam tę szkołę. Natalia i Janusz swoimi zajęciami oraz stworzoną atmosferą naładowali moje wyczerpane "baterie" i zmobilizowali ciało do aktywnego wejścia w okres wiosny" Katarzyna Hajduk-Parkitna

"Bardzo rozwijające zajęcia i wspaniali prowadzący. Doskonałe połączenie humoru, uważności i indywidualnego podejścia do każdego praktykujacego. Serdecznie polecam wszystkim." Ewa Konieczny Folek

"Jestem świeżo po wyjeździe tygodniowym z Joganiką . Natalia i Janusz to świetni nauczyciele . W zajęciach było coś co bardzo sobie cenię - precyzja w tłumaczeniu szła w parze z uśmiechem , dokładne robienie figur z szeroko pojętym luzem . Bo właśnie po to ćwiczymy jogę ! Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym wyjeździe !" Magda Szula-Wieczorek

"Poznałam Natalię i Janusza na weekendowym wyjeździe z jogą. Jestem zachwycona w jaki sposób prowadzą zajęcia oraz w jaki sposób tworzą super atmosferę grupy. Świetna energia :-) Zdecydowanie polecam!" Magdalena Cieśla

Wyjątkowe jedzenie prosto z Matecznika

Ania Wieja gotuje wyjątkowo. Cieszymy się, że znowu będzie rozpieszczać nasze wege podniebienia. Ania przez wiele lat prowadziła rozpoznawalne wege bistro Matecznik w Ustroniu. Od roku jednak już w pełym wymiarze gotuje na warsztatach rozwojowych, podczas których jedzenie jest ważnym punktem programu. Będzie pysznie, z sercem na talerzu.

   

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Harmonogram wyjazdu

15 marca (piątek)
15.00- 17.30 przyjazd i zakwaterowanie
18.00 kolacja
19.00 spotkanie zapoznawcze i organizacyjne
20.00 regeneracyjna praktyka jogi

16 marca (sobota)
8:00 medytacja lub spacer medytacyjny
8:30 lekkie śniadanie/ owsianka/ herbata, kawa
9:30 praktyka jogi
12:00 obiad i czas wolny
16.30 praktyka jogi
18:30 kolacja
wspólny czas

17 marca (niedziela)
8:00 medytacja
8:30 lekkie śniadanie/ owsianka/ herbata, kawa
9:30 praktyka jogi
12:00 obiad
13:00 pożegnanie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

Cena

- 1050 zł / od osoby przy wpłacie zadatku do 31 grudnia
- 1150 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 31 grudnia

W cenę wliczone są:
- zajęcia jogi
- 2 noclegi
- pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
+ gwarantowana dobra energia i odpoczynek!

 Z uwagi na kameralność obiektu i wyjazdu osoby, które chcą towarzyszyć w wyjeździe płacą taką samą cenę jak osoby praktykujące.

   

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w kwocie 250 zł.
Dane do rezerwacji prześlemy w mailu zwrotnym.

Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika). Rezygnacja przez uczestnika z warsztatu później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia wyjazdu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.
Jeśli potrzebujesz faktury, zaznacz to przy zgłoszeniu.

ZAPISY I INFORMACJE:
warsztaty@joganika.pl
Natalia: tel.  517 650 697

DOJAZD:
We własnym zakresie. Jeśli nie masz jak dojechać, napisz do nas.

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl