Szkoła jogi w Katowicach i online


Jesteśmy zespołem, który tworzy kameralną szkołę jogi w Katowicach. Naszym celem jest rozwijanie i budowanie przyjaznej przestrzeni, w której dzielimy się z uczniami naszym doświadczeniem i pasją do jogi, ruchu, oraz dbania o siebie.

Pomagamy innym wracać do równowagi, do siebie. Jesteśmy w Joganice dla każdego, niezależnie od wieku czy sprawności. Jesteśmy zaangażowani w swoją praktykę i cały czas podnosimy kompetencje. Uważamy, że bez swojego ciągłego rozwoju nie bylibyśmy gotowi rozwijać naszych uczniów.
Jesteśmy zaangażowani w życie szkoły, by stwarzać społeczność o podobnym systemie wartości, w której wzajemnie znajdujemy wsparcie i głębsze zrozumienie.
Jesteśmy zespołem, który jest różnorodny i w tej różnorodności upatrujemy naszą siłę i wyjątkowość. Różnorodność ta poparta jest wspólnymi wartościami.

Wartości dla ucznia, czyli dla Ciebie
wytchnienie – indywidualne podejście - radość – społeczność – rozwój – różnorodność -bezpieczeństwo

Przyjdź do nas, zdejmij buty, zwolnij i spotkaj się ze sobą. W nieoceniającej przestrzeni Joganiki możesz się rozluźnić i odprężyć. Z nami możesz się zatrzymać, zadbać o zdrowie, zrzucić napięcie dnia codziennego. 
Joganika jest kameralną przestrzenią, dlatego znajdziesz tutaj indywidualne podejście, by jak najpełniej rozwijać swój potencjał.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie bezpiecznie rozpoczniesz swoją praktykę jogi i rozwiniesz, jeśli praktykujesz dłużej. Możesz praktykować bardziej dynamicznie, precyzyjnie jak i miękko oraz łagodnie. Pomożemy Ci wybrać zajęcia i drogę, która będzie Cię odżywiać. Uważamy, że joga ma Ci służyć na macie, ale przede wszystkim poza matą w życiu codziennym.
Jesteśmy w ciągłym procesie rozwijania swoich kompetencji, mamy wieloletnie doświadczenie w uczeniu jogi. Stawiamy na jakość prowadzonych zajęć więc możesz mieć pewność, że zostaniesz dobrze poprowadzony na swojej ścieżce.

Joganika miejsce, w którym zostaniesz ciepło przywitany po miesiącach nieobecności i miejsce, w którym będziemy czuć Twój brak, kiedy nie wrócisz.

 

 Chcemy inspirować jak poprzez świadomą pracę z ciałem zmienia się jakość życia. Nan lepsze.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?
- zajęcia, które dostosowane są do każdego poziomu zaawansowania.
- kursy wprowadzające do jogi
- zajęcia dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi oraz zajęcia regeneracyjne
- wyjazdy z jogą w cudowne miejsca i warsztaty
 
Założycielem szkoły jest Natalia Staninska, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Level I. Praktykuje od 13 lat, naucza od 7.

Co nas wyróżnia   

W naszej szkole uczymy głównie metodą BKS Iyengara, wykorzystując do praktyki różne pomoce, tak aby każdy mógł skorzystać z dobrodziejstwa jogi.
Prowadzimy też zajęcia terapeutyczne i "miękkie", wg podejścia Jogi Powięziowej Integralnie i Yin jogi.

Miejsce

Doskonała lokalizacja jest naszym niezaprzeczalnym atutem. Joganika mieści się w Katowicach, przy ul. Gallusa 10 w dzielnicy Brynów.
Jest to miejsce o wysokim poziomie skomunikowania ze Śródmieściem Katowic oraz innymi miastami górnośląskiej aglomeracji.

Do Waszej dyspozycji jest wewnętrzny bezpłatny parking (po godzinie 16.00).

W szkole ćwiczymy w pięknej i przestronnej sali ( 65 m2) z drewnianą podłogą.
Joganika wyposażona jest w szatnię z zamykanymi na klucz szafkami, recepcję, toaletę i dużą ilość zieleni.

Skąd taka nazwa

Joganika jest połączeniem słów joga i organika/botanika. Organika przywodzi na myśl ruch.
Botanika, ponieważ nasza przestrzeń w której praktykujemy jest przyjazna, zielona. Praktyka jogi ma również wiele odniesień do natury – wykonując pozycję drzewa zakorzeniamy się po to, by rozkwitnąć.

Jesteśmy częścią świata, w tym natury.