Szkoła jogi w Katowicach i online


Jesteśmy zespołem, który tworzy kameralną szkołę jogi w Katowicach. Naszym celem jest rozwijanie i budowanie przyjaznej przestrzeni, w której dzielimy się z uczniami naszym doświadczeniem i pasją do jogi, ruchu, oraz dbania o siebie.

Pomagamy innym wracać do równowagi, do siebie. Jesteśmy w Joganice dla każdego, niezależnie od wieku czy sprawności. Jesteśmy zaangażowani w swoją praktykę i cały czas podnosimy kompetencje. Uważamy, że bez swojego ciągłego rozwoju nie bylibyśmy gotowi rozwijać naszych uczniów.
Jesteśmy zaangażowani w życie szkoły, by stwarzać społeczność o podobnym systemie wartości, w której wzajemnie znajdujemy wsparcie i głębsze zrozumienie.
Jesteśmy zespołem, który jest różnorodny i w tej różnorodności upatrujemy naszą siłę i wyjątkowość. Różnorodność ta poparta jest wspólnymi wartościami.

Wartości dla ucznia, czyli dla Ciebie
wytchnienie – indywidualne podejście - radość – społeczność – rozwój – różnorodność -bezpieczeństwo

Przyjdź do nas, zdejmij buty, zwolnij i spotkaj się ze sobą. W nieoceniającej przestrzeni Joganiki możesz się rozluźnić i odprężyć. Z nami możesz się zatrzymać, zadbać o zdrowie, zrzucić napięcie dnia codziennego. 
Joganika jest kameralną przestrzenią, dlatego znajdziesz tutaj indywidualne podejście, by jak najpełniej rozwijać swój potencjał.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie bezpiecznie rozpoczniesz swoją praktykę jogi i rozwiniesz, jeśli praktykujesz dłużej. Możesz praktykować bardziej dynamicznie, precyzyjnie jak i miękko oraz łagodnie. Pomożemy Ci wybrać zajęcia i drogę, która będzie Cię odżywiać. Uważamy, że joga ma Ci służyć na macie, ale przede wszystkim poza matą w życiu codziennym.
Jesteśmy w ciągłym procesie rozwijania swoich kompetencji, mamy wieloletnie doświadczenie w uczeniu jogi. Stawiamy na jakość prowadzonych zajęć więc możesz mieć pewność, że zostaniesz dobrze poprowadzony na swojej ścieżce.

Joganika miejsce, w którym zostaniesz ciepło przywitany po miesiącach nieobecności i miejsce, w którym będziemy czuć Twój brak, kiedy nie wrócisz.

 

 Chcemy inspirować jak poprzez świadomą pracę z ciałem zmienia się jakość życia. Nan lepsze.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy?
- zajęcia, które dostosowane są do każdego poziomu zaawansowania.
- kursy jogi dla początkujących
- zajęcia dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi 
- wyjazdy z jogą w cudowne miejsca 
- cykliczne warsztaty z zaproszonymi namuczycielami
 
Założycielem szkoły jest Natalia Staninska, nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Level I. Praktykuje od 13 lat, naucza od 7.

Co nas wyróżnia   

W naszej szkole uczymy głównie metodą BKS Iyengara, wykorzystując do praktyki różne pomoce, tak aby każdy mógł skorzystać z dobrodziejstwa jogi.
Prowadzimy też zajęcia terapeutyczne i "miękkie", wg podejścia Jogi Powięziowej Integralnie i Yin jogi.

Miejsce

Doskonała lokalizacja jest naszym niezaprzeczalnym atutem. Joganika mieści się w Katowicach, przy ul. Franciszkańskiej 33 (budynek MDK Ligota). Dojedziesz do nas wygodnie, szczególnie jeśli mieszkasz na Ligocie, Brynowie, Panewnikach, Piotrowicach.

Do Waszej dyspozycji jest wewnętrzny bezpłatny parking. Jest możliwość parkowania wzdłuż ulicy.

W szkole praktykujemy w kameralnej przestrzeni, na max 10 osób. 

Skąd taka nazwa

Joganika jest połączeniem słów joga i organika/botanika. Organika przywodzi na myśl ruch.
Botanika, ponieważ nasza przestrzeń w której praktykujemy jest przyjazna, zielona. Praktyka jogi ma również wiele odniesień do natury – wykonując pozycję drzewa zakorzeniamy się po to, by rozkwitnąć.

Jesteśmy częścią świata, w tym natury.