Wakacje z jogą nad jeziorem/ 13 - 19 sierpnia 2022 - odbyły się


Spędź z nami wakacje w otoczeniu lasu i z bezpośrednim dostępem do kameralnego jeziora o krystalicznie czystej wodzie. Do tego joga, organiczne jedzenie. Czy to nie brzmi jak najlepsze wakacje?

Będziemy praktykować jogę 2 razy dziennie, będziemy wylegiwać się na tarasie z widokiem na jezioro, będziemy się kąpać i spacerować po lesie. Będziemy jeść pysznie, bo sezonowo, z lokalnych i ekologicznych upraw.

   


Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z powięzią oraz oddechem.

Jak piszą gospodarze, Dom Łowyń jest kawałkiem świata, który spełnił ich marzenia. A szukali go całkiem długo! DOM Łowyń, położony bezpośrednio nad jeziorem, otoczony lasami, z dala od jakichkolwiek zabudowań. To dobra energia, przestronne wnętrza i  kuchnia pełna smaku. 
To miejsce spokojne i kameralne. Dzięki dużej powierzchni i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie zaciszny kąt. Hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew, koc na trawie w pełnym słońcu, każdy znajdzie coś dla siebie.
Ten film najlepiej obrazuje miejsce, koniecznie zobacz TUTAJ.

Termin: 13 - 19 sierpnia / od soboty do piątku
Gdzie: Dom Łowyń, Łowyń / Międzychód

    

Wakacje z jogą - pokoje

Nasze wyjazdy są zawsze kameralne, ponieważ lubimy praktykę w mniejszej grupie i możliwość swobodnego poznania się.
Mamy do dyspozycji 7 pokoi 2 osobowych ( w tym 5 pawilonów), jeden duży apartament i jedno studio. Każdy pokój z łazienką. Pokoje to to nie tylko sypialnie, ale miejsce, w którym chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń. Z większości pokoi można wyjść bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Salon kusi wygodnymi kanapami, bogatą biblioteczką, a w chłodniejsze dni i wieczory ogniem w kominku.

W jadalniani w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców.

    

Prowadzący

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy związani z ruchem od zawsze. Choć kształcimy się w tym samym nurcie jogi wg BKS Iyengara (oboje z dyplomem nauczycielskim Introductory II), to każdy z nas prowadzi jogę inaczej.
Natalia uwielbia pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na oddech, relaks i regenerację. Oprócz jogi Iyengara prowadzi zajęcia w nurcie Jogi powięziowej integralnie ( ukończyła kurs nauczycielski u Wojtka Karczmarzyka).
Janusz z powodzeniem rozbudza energię fizyczną, wprowadza przepływ w ciało. Te jakości opisują nas- jako osoby, także na życie. Całkiem dobrze się uzupełniamy. I uważamy, że zdrowe ciało, to ciało miękkie, ale i silne. Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach. Od ponad roku prowadzimy również internetową szkołę jogi (www.online.joganika.pl)

Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami (www.online.joganika.pl).

Wakacje z jogą dla każdego

Na warsztaty zapraszamy osoby ćwiczące od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Joga powięziowa integralnie jest formą pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie, usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów. Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka ta podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.

Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z powięzią i oddechem. 

Jedzenie 

Jak piszą sami gospodarze:
„ Gotujemy z myślą o oczekiwaniach Gości, wakacyjnym dogadzaniu, dobrym samopoczuciu. Lubimy polską kuchnię za pyszne i zdrowe potrawy pozwalające każdą porę roku akcentować innymi składnikami. Lubimy orientalne klimaty za zdecydowane smaki, ich nieoczywiste połączenia, bogactwo przypraw. Bez względu na inspiracje, główną rolę w każdym posiłku odgrywają składniki. Dbamy o ich najwyższą jakość, wspieramy lokalnych producentów, wybieramy eko. Lubimy dobrze jeść. I dobrze karmić.

Harmonogram wakacji z jogą

13 sierpnia (sobota)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

14 sierpnia (niedziela) – 18 sierpnia (czwartek)
8.00 - medytacja
8.30 - śniadanie
9.30 -11:00 praktyka jogi 
12.00 - obiad i sjesta
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18.30 kolacja

19 sierpnia (piątek)
8.00 - medytacja
8.30 - śniadanie
9.30 – 11.00 praktyka jogi
12.00 obiad 
13.00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

    

 

ATRAKCJE:

Okolica jest spacerowo, kajakowo i rowerowo przepiękna, wokół polodowcowe wzgórza, lasy (w sezonie pełne jeżyn, jagód, grzybów) i dużo jezior (pojezierze Międzychodzko-Sierakowskim w otulinie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego), a parę kilometrów dalej zaczyna się Puszcza Notecka.
Jest możliwość zorganizowania spływu kajakowego czy wieczoru w saunach.

Cena

- 2490 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku do 31 marca
- 2590 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 31 marca

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 6 komfortowych noclegów, pełne wegetariańskie lub wegańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

DOJAZD
We własnym zakresie.
Zapewniamy sprzęt do praktyki jogi. Zalecamy wziąć ze sobą swoje maty do jogi ( ew. pasek i kostkę- do ustalenia).

Zapisy na wakacje z jogą

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- po zgłoszeniu mailowowym i potwierzeniu przez organizatora, zadatek w wysokości 500 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „wakacje nad jeziorem”

Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika) lub będzie związany z odgórnymi państwowymi  obostrzeniami dotyczącemi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu na 7 dni przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

Masz jakieś pytania? 

Chętnie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń.
warsztaty@joganika.pl
517 650 697

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl