Wakacje z jogą w Miłośliwce/ 24 - 30 lipca 2022 - odbyły się


W wakacje już po raz czwarty chcemy Was zabrać do Chaty Miłośliwka - przytulnego domu w górach w Beskidzie Sądeckim.

Przez cały tydzień będziemy praktykować w specjalnie przeznaczonej do tego, drewnianej, nowoczesnej stodole.Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z oddechem. Codziennie rano spotykamy się na medytacji.

W tym roku będziemy mieć do dyspozycji staw kąpielowy i saunę z widokiem na góry.

Mile widziani są jogini ćwiczący od dawna, jak i od wczoraj. Jeśli jesteś początkujący- bez obaw, poradzisz sobie. Jeśli praktykujesz już dłużej- pogłębisz swoją praktykę.

Termin: 24-30 lipiec 2021 / od niedzieli do soboty
Gdzie: Chata Miłośliwka w Beskidzie Sądecki

 

Wakacje z jogą - gdzie zamieszkamy

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem.
Miłośliwka może nie być najlepszym miejscem dla osób szukających hotelowych wygód. Swojski klimat, natura i luźna atmosfera - tak można najkrócej opisać klimat, jaki panuje w siedlisku. 
Dlatego tak chętnie wracamy tam co roku...

Chata położona jest w oddaleniu od cywilizacji, z czym wiążą się pewne ograniczenia w zakresie dojazdu. Jeśli docierasz na miejsce samochodem, zostawisz go na dole, na parkingu u zaprzyjaźnionego sąsiada. Stamtąd gospodarze zapewniają wjazd na samą górę autem terenowym. Możesz też wrzucić bagaż do terenówki i przespacerować się 20 minut w górę.

  

Przestrzeń do praktyki

Praktykować będziemy w nowoczesnej, drewnianej stodole o powierzchni 60 m2. Praktyka w otoczeniu drewna z widokiem na drzewa za oknem... na pewno będzie sprzyjać wyciszeniu, skupieniu, oderwaniu i kontemplacji.

             


W tym roku zsotanie uruchomiony staw kąpielowy ze strefą leżakową. W sam raz na lato i kąpiel po praktyce jogi. :)
Dodatkowo, będzie można skorzystać z nowo wybudowanej sauny z widokiem na góry.

Pokoje

Będziemy się kwaterować w pokojach 2 lub 3  osobowych ( w zależności od dostępności miejsc).
* 3 pokoje znajdują się chacie - dwa na górze i jeden na dole, 2 pokoje w spichlerzu i 2 w stodole.
Łazienek jest 5 - nie przynależą one do pokojów.
Do dyspozycji wszystkich Gości pozostaje również salon, jadalnia, taras, altana oraz miejsce na ognisko. 

Jeśli chodzi o spanie - może trafi Ci się łóżko, a może duży  materac na poddaszu - ale na pewno będzie ciepło i przytulnie. 
Pokoje są niezwykle klimatyczne :)

              

Prowadzący

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - jesteśmy związani z ruchem od zawsze. Choć kształcimy się w tym samym nurcie jogi wg BKS Iyengara (oboje z dyplomem nauczycielskim Introductory II), to każdy z nas prowadzi jogę inaczej.
Natalia uwielbia pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na oddech, relaks i regenerację. Oprócz jogi Iyengara prowadzi zajęcia w nurcie Jogi powięziowej integralnie ( ukończyła kurs nauczycielski u Wojtka Karczmarzyka).
Janusz z powodzeniem rozbudza energię fizyczną, wprowadza przepływ w ciało. Te jakości opisują nas- jako osoby, także na życie. Całkiem dobrze się uzupełniamy. I uważamy, że zdrowe ciało, to ciało miękkie, ale i silne. Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Wspólnie prowadzimy Szkołę Jogi Joganika w Katowicach. Od ponad roku prowadzimy również internetową szkołę jogi (www.online.joganika.pl)

Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami (www.online.joganika.pl).

Wakacje z jogą dla każdego

Na warsztaty zapraszamy osoby ćwiczące od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Joga Iyengara to medytacja w ruchu tak mawiał sam twórca metody. Charakteryzuje się precyzją ruchu, skupia się na jak dokładniejszym wykonywaniu asan. Do praktyki wykorzystywane są pomoce jogiczne takie jak: paski, klocki, koce, wałki, krzesła dzięki tym pomocom możliwe jest wykonanie każdej asany nawet w przypadku ograniczeń fizycznych, chorób czy kontuzji.

Joga powięziowa integralnie jest formą pracy z ciałem i umysłem, ukierunkowaną specyficznie na pracę z powięzią mięśniową. Poprzez rozluźnienie mięśni i oplatającej tkanki, uzyskujemy ich bezwysiłkowe wydłużenie, usuwamy nagromadzone w powięzi toksyny oraz przywracamy jej plastyczność, swobodę ślizgu między warstwami mięśni, kości, organów i nerwów. Poprzez kierowanie uwagi na odczucia ciała, spontaniczny ruch i poszukiwanie relacji z grawitacją, praktyka ta podnosi świadomość ciała, wycisza i eliminuje napięcia w ciele.

Na wyjazdach dbamy o zharmonizowaną praktykę jogi. Czas na aktywność i czas na odpoczynek. Dlatego poranne zajęcia są bardziej aktywne, a popołudniowe nastawione na regenerację i pracę z powięzią i oddechem. 


   

Więcej zdjęć z poprzednich wyjazdów do Miłośliwki znajdziesz tutaj

Harmonogram wakacji z jogą

24 lipca (niedziela)
14.00- 16.00 przyjazd i zakwaterowanie
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18:30 kolacja

25 lipca (niedziela) – 29 lipca (piątek)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 -11:00 praktyka jogi 
12.00 - obiad i sjesta
16.30 – 18.00 praktyka jogi
18.30 kolacja

30 lipca (sobota)
8.00 - medytacja
8.30 - lekkie śniadanie/ owoc/ herbata, kawa
9.30 – 11.00 praktyka jogi
12.00 obiad 
13.00 zakończenie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.
** Jednego dnia, w połowie tygodnia planujemy wycieczkę w góry – do ustalenia z grupą

Cena

- 2090 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku do 31 marca
- 2190 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 31 marca

W cenę wliczone są: zajęcia jogi 2 razy dziennie, 6 noclegów, pełne wegetariańskie lub wegańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).
W cenę wliczona jest też 1 sesja w pięknej saunie z widokiem na góry.

* W przypadku diety bezglutenowej - dopłata do wyjazdu 120 zł

DOJAZD
We własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziesz docierać na miejsce - pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować. Jeśli potrzebujsze transportu - napisz nam o tym.

Zapewniamy cały sprzęt do praktyki jogi. Zalecamy wziąć ze sobą swoje maty do jogi.

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl
- zadatek w wysokości 500 zł proszę wpłacić na konto
83 1140 2004 0000 3502 7789 2469
z dopiskiem „joga wakacje Miłośliwka”

Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny. Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika) lub będzie związany z odgórnymi państwowymi  obostrzeniami dotyczącemi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu na 7 dni przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.

 

Masz jakieś pytania? 

Chętnie odpowiemy! Napisz do nas lub zadzwoń
warsztaty@joganika.pl
lub
517 650 697

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl