Warsztaty jogi powięziowej z Wojtkiem Karczmarzykiem 24.02.2024


Warsztaty jogi powięziowej w Wojtkiem Karczmarzykiem.

Zapraszamy na całodniowy warsztat z twórcą metody Jogi Powięziowej Integralnie, Wojtkiem Karczmarzykiem. Wojtek praktykuje jogę i medytacje ponad 20 lat i jest pionierem w Polsce w zakresie Rolfingu oraz jogi powięziowej.
To na pewno wyjątkowa okazja do spotkania się z Wojtkiem i jego przekazem, który służy zatrzymaniu i odpuszczeniu w ciele. 
Warsztat jest dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania czy metody, według której na co dzień praktykujesz.

TEMAT WARSZTATU "PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE CIAŁA I UMYSŁU". 
TERMIN: 24 lutego, 10.30 - 17.30
KATOWICE

Kilka słów od Wojtka o warsztacie:

Czym są ustawienia fabryczne ciała i umysłu?
Na poziomie fizycznym możemy do nich zaliczyć: wyrównaną sylwetkę, elastyczne, silne oraz sprężyste ciało, czy właściwie funkcjonujący oddech. Na poziomie umysłowym natomiast: spokój umysłu, oraz zorientowany system nerwowy, wyrażający się poczuciem uziemienia oraz pełnego otwarcia i zdolności  odbioru sygnałów dobiegających z przestrzeni.
Czemu to ostatnie jest takie ważne?

Jeśli masz może auto, które ma wbudowane czujniki do parkowania w swój system i nagle któryś z tych czujników zostanie zabrudzony i nie działa prawidłowo, to wówczas komputer pokładowy nie jest w stanie Cię poinformować o tym jak daleko jest inne auto lub ściana. Można powiedzieć, że system nie jest wtedy zorientowany i istnieje ryzyko uderzenia w obiekt. Twój komputer pokładowy nie odbiera właściwie sygnałów płynących z przestrzeni, jest upośledzony. Podobnie też jest z powięzią, która współpracuje wraz z umysłem i mięśniami w zakresie utrzymywania sylwetki w pionie lub kształtowaniem właściwych wzorców ruchowych czy oddechowych. Tym samym jeśli poczucie twojego uziemienia lub poczucie przestrzeni jest z jakiegoś powodu ograniczone, wówczas nie będziesz w stanie się zrelaksować, odpuścić, zakorzenić. Ciężko będzie znaleźć spokój w umyśle,  twoja powięź nie będzie wstanie się rozluźnić, oddech właściwie wyregulować, czy Twoje budowanie nowych i poprawnych wzorców ruchowych będzie znacznie ograniczone.

Ciało i umysł są ze sobą połączone. Stanowią nierozerwalną całość. Nie możemy mówić o w pełni zdrowym i sprawnym umyśle bez uwzględnienia w nim ciała i na odwrót. Z punktu widzenia integralnej pracy z powięzią, ciało uzyskuje swój największy potencjał pod względem ruchowym jak i strukturalnym w momencie kiedy nasza sylwetka nabiera zrównoważonego wyglądu w relacji do linii grawitacji. Ma to miejsce wtedy, kiedy dzięki praktyce, rozblokujemy napięcia we wszystkich taśmach powięziowych, zarówno w podłużnych oraz poprzecznych, które powodują, że poszczególne elementy naszej sylwetki są względem siebie w nierównowadze.

Praktyka asan, vinas czy praktyki oddechowe, stopniowo rozklejają powięź, uwalniając mięsnie oraz narządy wewnętrzne wpływając na poprawę ich funkcjonowania. Jednocześnie praktyka orientacji systemu nerwowego w kierunkach uziemienia i odczuwania przestrzeni, wpływa na wyrobienie trwałych połączeń neuronowych będących podstawowymi elementami warunkującymi powstawanie właściwych wzorców ruchowych, posturalnych czy oddechowych.
____________________________________________________________________

PLAN WARSZTATU:
sobota 24 lutego:
godz. 10.30 - 17.30 (z małą przerwą )

* może ulec drobnym przesunięciom
* MIEJSCE: Katowice (dokładny adres wyślemy w mailu organizacyjnym)

ZAPISY:
zgłoszenie prosimy wysyłać mailowo na adres:
szkola@joganika.pl

CENA:
- 390 zł przy wpłacie zadatku do 21 stycznia
- 450 zł przy wpłacie zadatku po 21 stycznia

Rezerwacja miejsca na warsztat odbywa się poprzez wpłacenie zadatku w wysokości 90 zł.
Dane do rezerwacji miejsca prześlemy w mailu zwrotnym.

* Reszta kwoty jest płatna gotówką w dniu warsztatu
* Rezygnacja z warsztatu na 3 dni lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty
* Jeśli potrzebujesz fakturę, zaznacz to w mailu przy zapisie


Prowadzącym jest Wojtek Karczmarzyk – autor książki "Joga
powięziowa Integralnie" (ROLFER ™), certyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej. Szkolenie w zakresie Rolfingu® odbywał w Londynie na British Academy of Rolfing Structural Integration oraz w Monachium na European Rolfing Assiociation e.V. Wojtek ma ponad 20 letnie doświadczenie z jogą i medytacją. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli i Mary Stewart. Swoje kwalifikacje w tym zakresie zdobywał w Londynie, gdzie m.in. asystował w zajęciach Giovanniemu Felicioni. Od kilku lat prowadzi kursy nauczycielskie z zakresu Jogi Powięziowej w ujęciu Integralnym.


Zapraszamy!
Wojtek oraz Joganika Szkoła Jogi