Yin Yang- w działaniu i odpuszczeniu. Weekend z jogą w górach/ 24 - 26 maja


Budowanie równowagi w życiu wymaga od nas czujności na to, ile dajemy siebie w działaniu, a ile pozwalamy sobie odpocząć. Yin i Yang to komplementarne energie, które pozwalają nam iść przez życie w harmonii i spełnieniu. Potrzebujemy zarówno mądrego działania (yang), jak i umiejętnego odpuszczania oraz ładowania baterii (yin).

Każdy z nas ma jakieś tendencje. Czasami jesteśmy za bardzo w dawaniu, nie chroniąc swoich energetycznych zasobów. Innym z nas trudniej jest wejść w działanie i “robienie”.

Podczas weekendu z jogą będziemy sprawdzać, jaki ruch nam służy. Co potrzebujemy wzmocnić, a co rozluźnić. Wiosenne spacery medytacyjne pobudzą w nas ruch, uspokoją myśli. Jednoczesnie uwrażliwią na otoczenie natury i jej moc.
Na porannej praktyce będziemy wzmacniać element Yang, działania, aktywności. Na popołudniowej jodze będziemy szukać odpuszczenia, łagodnego, powięziowego ruchu.

Jak na każdym wyjeździe na pewno spotkasz wspaniałych ludzi, nakarmisz się pysznym wege jedzeniem, odetchniesz górskim powietrzem. Będzie czas na górski spacer, bo szlak przechodzi przez Chatę w której zamieszkamy.

   

Majowy weekend odbędzie się w Chacie przy Szlaku w pięnym Beskidzie Sądeckim. Będziemy praktykować w jasnej i przestronnej sali, z dużą ilością okien, które pozwolą na głębsze obcowanie z naturą.

Wyjazd jest zarówno dla początkujących jak i już praktykujących. Nasze wyjazdy są kameralne, spodziewaj się nie więcej niż 16 osób.
Zajęcia są prowadzone przez certyfikowanych nauczycieli Jogi Iyengara i Jogi Powięziowej Integralnie.

Termin: 24-26 maja 2024/ piątek-niedziela
Gdzie: Chata przy Szlaku, Moszczenica Wyżna (k. Starego Sącza)
Cena: od 1050 zł

Miejsce i pokoje:

Zamieszkamy w drewnianej chacie otulonej lasem, położonej 650 m n.p.m. na szlaku górskim Beskidu Sądeckiego. Wokół zieleń, czyste powietrze i wszechogarniający spokój, na powierzchni 4,5 H, dostepnej dla gości. 

Do dyspozycji mamy 7 pokoi (2 i 3 osobowe). Wszystkie pokoje są z prywatną łazienką. 
Pokoje są kameralne, a jednocześnie przytulne. 

 

O nas, czyli kto prowadzi wyjazd

Natalia Staninska i Janusz Skubaczkowski - wyjazdy z jogą organizujemy od 6 lat, a nasza jogowa społeczność cały czas się powiększa. Naszą misją jest tworzenie sprzyjających warunków do zbudowania dobrej relacji ze swoim ciałem. Wyjazdy temu bardzo sprzyjają. Prowadzimy zajęcia z dużą uważnością i lubimy towarszyszyć innym w ich drodze.
Wierzymy, że poprzez jogę i szeroko pojęty świadomy ruch, możemy rozkwitać oraz cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem na co dzień.

Natalia praktykuję jogę od 15 lat, a uczę od 10 lat. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi metodą BKS Iyengara. Uwielbiam pracować subtelnie, terapeutycznie, z uważnością na relaks i regenerację. Specjalizuję się w pracy z powięzią oraz treningu dna miednicy. Ukończyłam również kurs nauczycielski Jogi Powięziowej Integralnie u Wojtka Karczmarzyka.
Od 2018 roku tworzę Szkołę Jogi Joganika w Katowicach.

Janusz od 25 lat łączę doświadczenie taneczne z praktyką jogi ( Joga Iyengara level 1). Zaczynałem praktykować i uczyć jogi, kiedy jeszcze niewiele osób w Polsce o niej słyszało. Uczyłem się od najbardziej doświadczonych nauczycieli. Jestem również nauczycielem tańca współczesnego, choreografem, wykładowcą na kierunku Taniec Akademii Muzycznej w Katowicach. Spełniam się przede wszystkim jako pedagog i w pracy z ludźmi.

W 2020 roku stworzyliśmy wyjątkowe miejsce w sieci, platformę Joganika OnlineTo internetowa szkoła jogi, przestrzeń domowej i bezpiecznej praktyki jogi.
Jeśli nigdy z nami nie praktykowałeś/aś i chcesz się przekonać, czy joga z nami jest dla Ciebie, spróbuj praktyki online z nami na Platformie oraz na YT.

Opinie o naszych wyjazdach:

"Jestem świeżo po weekendowym wyjeździe z Joganiką i z całego serca polecam tę szkołę. Natalia i Janusz swoimi zajęciami oraz stworzoną atmosferą naładowali moje wyczerpane "baterie" i zmobilizowali ciało do aktywnego wejścia w okres wiosny" Katarzyna Hajduk-Parkitna

"Bardzo rozwijające zajęcia i wspaniali prowadzący. Doskonałe połączenie humoru, uważności i indywidualnego podejścia do każdego praktykujacego. Serdecznie polecam wszystkim." Ewa Konieczny Folek

"Jestem świeżo po wyjeździe tygodniowym z Joganiką . Natalia i Janusz to świetni nauczyciele . W zajęciach było coś co bardzo sobie cenię - precyzja w tłumaczeniu szła w parze z uśmiechem , dokładne robienie figur z szeroko pojętym luzem . Bo właśnie po to ćwiczymy jogę ! Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym wyjeździe !" Magda Szula-Wieczorek

"Poznałam Natalię i Janusza na weekendowym wyjeździe z jogą. Jestem zachwycona w jaki sposób prowadzą zajęcia oraz w jaki sposób tworzą super atmosferę grupy. Świetna energia :-) Zdecydowanie polecam!" Magdalena Cieśla 

     

DLA KOGO - DLA KAŻDEGO
Na warsztaty zapraszamy joginów ćwiczących od dawna, jak i od wczoraj. Program zajęć będzie tak dopasowany, aby każdy mógł skorzystać. Metoda, którą prowadzimy zajęcia, daje możliwość praktyki wszystkim osobom bez względu na kondycje, stan ciała czy przebyte urazy.

Harmonogram wyjazdu

24 maja (piątek)
15.00- 17.30 przyjazd i zakwaterowanie
18.00 kolacja
19.00 spotkanie zapoznawcze i organizacyjne
20.00 regeneracyjna praktyka jogi

25 maja (sobota)
8:00 medytacja lub spacer medytacyjny
8:30 lekkie śniadanie/ owsianka/ herbata, kawa
9:30 praktyka jogi 
12:00 obiad i czas wolny/ spacer na szlaku
16.30 praktyka jogi
18:30 kolacja
wspólny czas / sauna/ rozmowy/ ognisko

26 maja (niedziela)
8:00 medytacja
8:30 lekkie śniadanie/ owsianka/ herbata, kawa
9:30 praktyka jogi
12:00 obiad
13:00 pożegnanie

* Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom.

Cena

- 1050 zł / od osoby przy wpłacie zadatku do 31 marca
- 1150 zł/ od osoby/ przy wpłacie zadatku po 31 marca

W cenę wliczone są:
- zajęcia jogi
- 2 noclegi
- pełne wegetariańskie wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
+ gwarantowana dobra energia i odpoczynek!

 Z uwagi na kameralność obiektu i wyjazdu osoby, które chcą towarzyszyć w wyjeździe płacą taką samą cenę jak osoby praktykujące.

 

Zapisy

- zapisy prosimy kierować na maila: warsztaty@joganika.pl

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w kwocie 250 zł.
Dane do rezerwacji prześlemy w mailu zwrotnym.

Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z powodu organizatorów (szkołę jogi Joganika). Rezygnacja przez uczestnika z warsztatu później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia wyjazdu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.
Jeśli potrzebujesz faktury, zaznacz to przy zgłoszeniu.

ZAPISY I INFORMACJE:
warsztaty@joganika.pl
Natalia: tel.  517 650 697

DOJAZD:
We własnym zakresie. Jeśli nie masz jak dojechać, napisz do nas.

Serdecznie zapraszamy :)
Natalia i Janusz/ Joganika Szkoła Jogi
www.joganika.pl